System logo
Torvelo - bike system
City logo
City logo

FAQ

JAK ZWRÓCIĆ ROWER TORVELO DO STACJI ?

Aby poprawnie zwrócić rower, należy wpiąć go do wolnego elektrozamka, znajdującego się w dowolnej Stacji TORVELO w taki sposób, aby trzpień roweru znalazł się w elektrozamku, a kierownica w linii prostej z ramą roweru. Przycisk powinien świecić się na czerwono, a po jego naciśnięciu i pociągnięciu roweru do siebie, rower powinien pozostać w elektrozamku.
 
Zamknięcie blokady nastąpi automatycznie. Dodatkowo masz obowiązek skutecznie przypiąć rower linka zabezpieczającą, znajdującą się z przodu roweru, do stałego elementu stacji. 
Nowy sposób zwrotu roweru_kod do linki

Kradzież roweru

Jeśli w trakcie wypożyczenia roweru, dojdzie do jego kradzieży, skontaktuj się natychmiast z naszym Biurem Obsługi. 

Aplikacja mobilna FREEBIKA

FILM INSTRUKTAŻOWY - JAK DZIAŁA TORVELO

Jak dokonać płatności w Systemie Torvelo ?

Konto możesz zasilić za pomocą płatności internetowej PayU - płatność natychmiastowa, uwględniająca przelewy internetowe, karty płatnicze oraz BLIK.

STACJA JEST PEŁNA, CO MAM ZROBIĆ?

Aby zakończyć wypożyczenie przypnij rower linką do stacji, a następnie  skontaktuj się z Infolinią Torvelo pod numerem telefonu 56 64 17 990.

Co zrobić jeśli zapomnę numeru PIN?

Dane niezbędne do logowania można odzyskać samodzielnie na naszej stronie internetowej wg schematu: "zaloguj się" -> "Brak możliwości zalogowania się?" -> uzupełnić pole na adres e-mail przypisany do konta -> "wyślij login".

Jeżeli pomimo przejścia powyższej procedury, mail z przypomnieniem nie został doręczony, zadzwoń na naszą infolinię pod numer telefonu: 56 64 17 990 

Czy istnieje minimalny wiek dla użytkownika Torvelo ?

Z Systemu Torvelo może korzystać każdy, kto ma kartę rowerową albo prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Osoby poniżej 18 roku życia mogą się rejestrować w systemie za zgodą rodziców albo opiekunów prawnych. Odpowiedni formularz znajduje się w Regulaminie Torvelo na stronie: www.torvelo.pl w zakładce Rejestracja lub REGULAMIN.
Podpisany i wypełniony formularz należy wysłać na adres: BikeU Sp. z o.o., Królewska 18, 00-103 Warszawa

Czy mogę zrobić przerwę w trakcie jazdy i zostawić rower na kilka minut?

Oczywiście, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Nie zostawiajmy Torvelo w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych” i przypinajmy je odpowiednio linką z zamkiem szyfrowym do stałych, solidnych elementów, a na pewno nic się nie stanie. Uspakajamy też, że inna osoba nie będzie mogła takiego roweru – przypiętego na chwilę, w trakcie podróży, na zamek szyfrowy – wypożyczyć.

Co zrobić, jeśli znajdę porzucony lub zdewastowany rower?

Jeśli zauważysz porzucony lub zdewastowany rower, skontaktuj się z infolinią 56 64 17 990 . Nasz Serwis przyjedzie we wskazane przez Ciebie miejsce i zabezpieczy rower.

Kto odpowiada za zniszczony rower?

Od momentu wypożyczenia roweru do zwrotu jednośladu w stacji Torvelo, za rower odpowiada Użytkownik. Jeśli podczas użytkowania rower zostanie uszkodzony z Twojej winy, niestety to Ty będziesz musiał ponieść koszty jego naprawy. Ale spokojnie – jeśli nie Ty będziesz odpowiedzialny za uszkodzenie roweru i zgłosisz nam bezzwłocznie całe zajście, nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Ile rowerów mogę wypożyczyć?

Na jedno konto możesz jednocześnie wypożyczyć:
- 1 rower w "TARYFA MIEJSKA"
- 2 rowery w "TARYFA TURYSTYCZNA 24h"

Dostałem sms z informacją, że rower, który użytkowałem zaginął. Czy będę odpowiadał za zaginiony rower?

Nie. Jeśli zwróciłeś go prawidłowo w systemie i uda nam się to wspólnie potwierdzić, nie będziesz musiał martwić się konsekwencjami. Mamy określoną procedurę postępowania w przypadku zaginięcia roweru – kontaktujemy się z ostatnim użytkownikiem i prosimy o pomoc w odnalezieniu jednośladu. Każdy przypadek jednak traktujemy indywidualnie.

Co zrobić, jeśli system naliczył mi nieodpowiednią opłatę?

Jeśli kwota, jaką system naliczył Ci za korzystanie z Torvelo, nie jest adekwatna do stanu faktycznego, złóż reklamację, wysyłając do nas wiadomość na adres reklamacje@torvelo.pl, w ciągu 14 dni od zdarzenia.
 
Na rozpatrzenie reklamacji mamy 21 dni. Postaramy się jednak odpowiedzieć na nią tak szybko, jak to możliwe.

Co zrobić, jeśli mam problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru przy terminalu?

W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy stacji Torvelo, skontaktuj się z infolinią . Będziesz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić wybraną operację.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 56 64 17 990 , 7 dni w tygdoniu 24 godziny na dobę

W jakich miesiącach mogę korzystać z Systemu Torvelo ?

System TORVELO działa:
- od 31 lipca do 23 grudnia 2019
- od 14 lutego do 23 grudnia 2020
- od 14 lutego do 23 grudnia 2021
- od 14 lutego do 23 grudnia 2022
 
Umowa została przedłużona na lata 2023-2024:
- od marca 2023 do listopad 2023
- od marca 2024 do listopad 2024